Jak wybrać klej do stylizacji rzęs?

Przy wyborze kleju warto zwrócić uwagę na wiele czynników, takich jak pojemność, czy czas schnięcia. Również ważne jest to, czy jesteś stylistką poczatkującą czy zaawansowaną. Producent również zamieszcza informacje o tym, w jakich warunkach dany klej najlepiej pracuje, np. w jakiej temperaturze czy też z jak jest odpowiednia wilgotność dla danego kleju.

  1. Wilgotność jest jednym z ważniejszych czynników, na który powinnaś zwrócić uwagę. Podstawą wszystkich klejów do rzęs jest cyjanoakryl, który utwardza ​​się w pod wpływem wilgoci. Zatem zapamiętaj, że im wyższy jej procent w powietrzu, tym szybciej klej utwardza ​​się i na odwrót. Im niższy jest procent wilgotności tym wolniej się on utwardza. Jak sprawdzić wilgotność? Zalecam stosowanie higrometru, który wskazuje temperaturę i wilgotność pomieszczenia. Klej pracuje najlepiej w warunkach 45-60%.
  2. Szybkość pracy jest bardzo ważna przy wyborze kleju. Jeśli twoja wilgotność w pomieszczeniu jest wysoka, a używasz kleju przeznaczonego do niskiej wilgotności, utwardzi się on tak szybko, że stanie się bezużyteczny. Więc jeśli jesteś początkującą stylistką i wykonujesz wolniej aplikacje, będziesz potrzebowała kleju, który utwardza ​​się wolniej. To zagwarantuje Ci odpowiedni czas na izolację, umieszczenie i stworzenie idealnego styku między naturalną, a przedłużoną rzęsą.
  3. Temperatura optymalna to około 20°C. Im wyższa temperatura, tym gorzej dla szybkości wiązania i trwałości kleju.
  4. Oparowość – wyróżniamy klej SENSITIVE – dzięki swojej obniżonej oparowości jest szczególnie polecany dla osób ze skłonnościami do alergii. Niestety w przypadku tego produktu trzeba liczyć się z wolniejszym czasem schnięcia – nawet 5 sekund.

Klej oparowy będzie odczuwalny dla Ciebie oraz Twojej klientki. Jest szybszy i nadaje się do wszystkich objętości zarówno do 1 do 1 jak i do mega volume. Czas jego schnięcia wynosi od 2 sekund do 0.5 sekundy.

Poniżej przedstawię Ci kleje dla rożnego stopnia zaawansowania .

-Klej STAR jest przeznaczony do użytku tylko dla zaawansowanych stylistek. Jest idealny do metod objętościowych typu Russian Volume i Mega Volume.

– Klej SMART GLU przeznaczony dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych stylistek. Nadaje się do metod objętościowych volume, jak i metody 1:1.

-Klej Black Moon nadaje się dla poziomu master.

Czy już wiesz jaki klej do przedłużania rzęs wybrać? Mamy nadzieję, że nasz krótki przewodnik pomoże Ci określić jaki klej do rzęs będzie dobry dla Ciebie. Kiedy już znajdziesz ten idealny, pamiętaj aby go przechowywać i użytkować w taki sposób, jak wskazuje na to producent. Twoje umiejętności z czasem będą się rozwijać, a praca będzie nabierać tempa wtedy możesz wybrać inny klej.

Dalej się wahasz i nie wiesz, który będzie odpowiedni dla Ciebie? Skontaktuj się z nami, rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Przeczytaj również

Shopping cart

0

No products in the cart.